KAMENY PŘICHÁZEJÍ – sochařské sympozium SUPŠ Zámeček

Studentské sympozium v Plzni – Křimicích 16. – 26. 6. 2023

Letos opět navážeme na tradici studentských sympozií pod širým nebem. Na celých 11 dní rozloží mladí kamenosochaři a restaurátoři kamene svá pracoviště přímo před pobočkou své školy na Zámeckém náměstí v Plzni-Křimicích. Denně, i o víkendech, můžete sledovat, jak sochařská umělecká díla Vlna, Bobr, Blízkost, Zajíc, Kostičky a Pramen postupně vznikají.

Hlasujte na místě či v internetové anketě pro nejzdařilejší dílo.

Z doprovodného programu sympozia upozorňujeme na komentované prohlídky stanovišť jednotlivých vznikajících soch, kamenosochařský trenažér, vhodný i pro děti a dospělé či na představení sochařského nářadí.
Ve dnech 23. – 26. 6. nabídneme návštěvníkům možnost prohlédnout si Výstavu klauzurních prací našich studentů různých ročníků a oborů v budově Ateliérů Křimice (Zámecké nám. 9).
Vrcholem sympozia bude slavnostní zakončení a vyhodnocení – v pondělí 26. 6.  Zároveň zde bude vyhlášen výsledek hlasování veřejnosti.
Rádi uvítáme i třídní kolektivy či skupiny ze základních uměleckých škol.

Více informací naleznete na www.zamecek.cz . Průběh práce budete moci brzy sledovat přímo na místě nebo také v deníku sympozia na webu https://sympozium.zamecek.cz a na FB SUPŠ a ZUŠ Zámeček a Instagramu sympozium_zamecek.

Projekt „Sympozium sochařů v Křimicích“ je realizován za finanční podpory města Plzně, MO Plzeň 5 – Křimice a Plzeňského kraje.

Akce navazuje na naše předchozí úspěšná studentská umělecká sympozia:

  • Sochaři ze Zámečku za Pivovarskou branou (2019) – studentské skulptury obohatily areál Plzeňského Prazdroje o další atraktivní umělecké objekty
  • Probouzíme staré mistry! (2018) – sympozium malířů na nádvoří Plzeňského Prazdroje
  • SOCHAŘI ZE ZÁMEČKU V PRAZDROJI (2017) – sochy slouží jako vkusná součást výzdoby reprezentativních prostranství pivovaru
  • Sochy pro zvony (2013) – závěrečná aukce soch přinesla celkem 46 000 Kč na podporu sbírky na zvony do plzeňské katedrály sv. Bartoloměje
  • Sochaři v ZOO (2009) – sympozium přímo v prostorách Plzeňské ZOO
  • Afrika v kameni (2007) – sochy jsou instalovány v prostorách Plzeňské ZOO

Přijďte nás prosím podpořit ve snaze zvýšit zájem veřejnosti o tradiční řemeslné dovednosti, uměleckou tvorbu i kreativitu vůbec.